- Brand: BREMBO Premium Brand
- Manufacturer’s Part Number (MPN): BRM 447 420 67 00
- OEM Part Number: 447 420 67 00
- Category: Brakes
- Universal / generic fit
- Genuine quality automotive accessory
- Fast delivery across UAE
-
Genuine Part Number: 447 420 67 00Matching part numbers: 4474200120 (Mercedes-Benz), 4474200320 (Mercedes-Benz), 4474206700 , and 4 more
Beyond Greenance Kit Brembo KT 10 032
Technical Specification
Order now for fast delivery across the UAE in 1-3 days, with GCC-wide shipping in 5-10 days!
AED 195.91 + VAT
Total with VAT: AED 205.71
In stock: 3
1-3 Days Delivery Across UAE
5-10 Days Delivery Across GCC
5-10 Days Delivery Across GCC
Thank you
Flag a data issue
Flag a data issue
Additional Product Description
| EAN code | 8432509503744 |
|---|---|
| Brake discs per box | 2 |
| Brake pads per box | 4 |
| Axle | Rear |
| Beyond Greenance brake disc | 08.C065.1G |
| Diameter | 300mm |
| Thickness | 12mm |
| Height | 58mm |
| Number of holes | 5 |
| Brake disc type | Solid |
| Centering | 67mm |
| Min. thickness | 9mm |
| Beyond Greenance brake pad | P 50 126G |
| Width | 119mm |
| Thickness | 18mm |
| Height | 46mm |
| Braking system | Brembo |
| Wear indicator | Prepared for wear indicator |
| WVA number | 22101 |
| FMSI | D1893 9121 |
| Accessories | With anti-squeal shim |
- Manufacturer: BREMBO
- Part Type: Brake Pad
- Category: Brakes
- OEM Reference: 447 420 67 00
- Manufacturer Product Number: BRM 447 420 67 00
Alternative matching part numbers (7)
Below is a list of parts found through cross-number and OEM-based matching. These items don’t always share the exact same number, but they are recognised in the industry as compatible or interchangeable with the original reference.
| Brand | Alternative codes |
|---|---|
| Mercedes-Benz | 4474200120 4474200320 A4474200120 A447420012028 A4474200320 |
Alternative & superseded parts in our offer
Here’s a list of matching parts in our catalog. Many manufacturers update or replace older parts with newer versions that share compatible or interchangeable numbers. The list below includes both exact matches and parts that are alternatives or superseded versions of the original.
Delivery and Payment
- Free UAE Delivery on Orders Over AED 750
- 1-3 Days Delivery Across UAE
- 5-10 Working Days Delivery Across GCC
Secure checkout powered by Stripe.
We accept major credit cards and wallets: