- Brand: BREMBO Premium Brand
- Manufacturer’s Part Number (MPN): BRM 000 420 39 05
- OEM Part Number: 000 420 39 05
- Universal / generic fit
- Genuine quality automotive accessory
- Fast delivery across UAE
-
Genuine Part Number: 000 420 39 05Matching part numbers: 0004201203 (Mercedes-Benz), 0004202205 (Mercedes-Benz), 0004202905 (Mercedes-Benz) , and 28 more
Brake pad Brembo P 50 152
Technical Specification
Order now for fast delivery across the UAE in 1-3 days, with GCC-wide shipping in 5-10 days!
AED 441.23 + VAT
Total with VAT: AED 463.29
In stock: 2
1-3 Days Delivery Across UAE
5-10 Days Delivery Across GCC
5-10 Days Delivery Across GCC
Thank you
Flag a data issue
Flag a data issue
Additional Product Description
| Width | 163mm |
|---|---|
| Thickness | 19mm |
| Height | 72mm |
| Braking system | CBI |
| WVA number | 22944,22945 |
| FMSI | D2209 9449 |
| Wear indicator | Prepared for wear indicator |
| Accessories | With accessoriesWith anti-squeal shimWith brake caliper bolts |
| Axle | Front |
| EAN code | 8020584115527 |
- Manufacturer: BREMBO
- Part Type: Front Brake Pad
- OEM Reference: 000 420 39 05
- Manufacturer Product Number: BRM 000 420 39 05
Alternative matching part numbers (31)
Below is a list of parts found through cross-number and OEM-based matching. These items don’t always share the exact same number, but they are recognised in the industry as compatible or interchangeable with the original reference.
Alternative & superseded parts in our offer
Here’s a list of matching parts in our catalog. Many manufacturers update or replace older parts with newer versions that share compatible or interchangeable numbers. The list below includes both exact matches and parts that are alternatives or superseded versions of the original.
Delivery and Payment
- Free UAE Delivery on Orders Over AED 750
- 1-3 Days Delivery Across UAE
- 5-10 Working Days Delivery Across GCC
Secure checkout powered by Stripe.
We accept major credit cards and wallets: